Yurt Dışı Paket Turlar


 

Seyahat acentemiz sizlerden gelen talepler doğrultusunda hem bireysel hem de gruplara yönelik yurt içi ve yurt dışı kültür turları ve paket programlar gerçekleştirmektedir. Farklı kıta ve destinasyondaki talepleriniz doğrultusunda, özel olarak hazırlanacak paket turlar ile baştan sona en ince ayrıntısına kadar düşünülen ve kusursuz organize edilen hizmetler bütünü ile siz sadece tatilinizin keyfini çıkaracaksınız.

 

01/03/2019 – 03/03/2019

2 Gece 3 Gün Vizesiz Pasaportsuz Bursa’dan Transferle Kiev Turu

 

1.GÜN BURSA / İSTANBUL – KIEV 01/03/2019 Cuma

Bursa Kent Meydanı Önünden saat 03:00 Da siz saygı değer misafirlerimiz ile buluşarak İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminaline doğru hareket ediyoruz. saat 08:10'da uçağımız için; bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK457 tarifeli seferi ile saat 08:10 'da Kiev'e hareket. Yerel saat ile saat 09:30'da Kiev'e varış ve panoramik şehir turu.  Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası’nı gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele yerleşme ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

2.GÜN KİEV 02/03/2019 Cumartesi

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra  Altın Kubbeli Katedral, prenses olga anıtı , azız Sofya katedralı , St. Volodymyr’s Catedralı, Frıendshıp of Natıons Anıtı , Marıyınsky Sarayı. Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi turu. XI. yy’ın ortalarında kurulan manastır, 27 hektarlık alanı ile SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Üst ve alt kısım olmak üzere iki bölümlü bu manastırda 12’si yerin üzerinde taş yapı şeklinde 6 tanesi ise yerin altındaki mağaralarda olmak üzere toplam 18 adet kilise bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış ve kutsal olarak kabul edilen azizlerin mezarlığı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde dünyada başka bir eşi olmayan Mikro Minyatür Müzesi bulunmaktadır. Mikro Minyatür Müzesi’nde göreceğiniz, çoğu Guiness rekorlar kitabına girmiş olan minik eserler sizi büyük şaşkınlık içerisinde bırakacak.
II. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli turu. 2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan yapı açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşı’nda kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orijinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız. Savaşın anlamsızlığı ve insanlığa verdiği büyük zararları çarpıcı örneklerle göreceğiz Turumuz sonrası serbest zaman.  Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Dinyeper Nehri’nde tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN KİEV – İSTANBUL/ BURSA 03.03.2019 Pazar

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte Kiev Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları  TK 460 seferi ile saat 21:00'de İstanbul’a hareket. 00:15’da çıkış işlemlerimizin ardından Bursa’ya gidecek olan transfer aracımız ile Bursa’ya Hareket.

2 Kişilik Odada Kişi Başı 1750TL

Fiyata Dahil Olanlar:

  • 2 Gece 3 Yıldızlı Otelde Oda Konaklaması ve Kahvaltı
  • Bursa – İstanbul, Kiev Boryspoll Havaalanı ile Otel Arasındaki Transferler 
  • 3 Gün Boyunca Türkçe Rehberlik
  • Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak biletleri
  • Çevre ve tarihi geziler

 

Fiyata Dahil Olmayan:

  • Yurt Dışı Çıkış Harcı “15 TL”
  • Çevre Gezilerindeki Transfer Ücretleri “ 500 UAH”
  • Tüm Ekstralar

 

Not: UAH Ukrayna Para Birimi Grıvnadır.

Döviz bürolarında sadece Dolar ve Euro geçmekte olup 1$ ‘n karşılığı Yaklaşık 28 UAH.

Ülkeye Girişler en az 6 ay süresi olan pasaport yada yeni çipli kimlik ile sağlanmaktadır.

Firmamız Otel ve Uçak Tarifelerinde değişiklik yapma hakkına sahip olum sız değerli müşterilerimize 48 saat öncesinden haber vermekle yükümlüdür.Saraybosna - Belgrad Pegasus Havayolları 4 Gece1.Gün Sabiha Gökçen - Saraybosna
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde 07.00'de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları'na ait PC291 tarifeli sefer ile saat 09.30'da Saraybosna’ya uçuş. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından yerel saatle saat 10.30'da varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Saraybosna şehir turu için hareket. Şehrin merkezine varışımızla birlikte, şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2. Dünya Savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Şehir turumuzun ardından alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Saraybosna (Mostar - Poçitel)
Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel ekstra turuna katılabilirler. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı, dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin bitiminde rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Poçitel'e doğru hareket ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Saraybosna'ya ve otelimize hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Boşnak Gecesi programımıza katılabilirler. Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Saraybosna - Belgrad
Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad'a transfer. Belgrad'a varışımızın ardından panoramik Belgrad turumuzda, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.Gün Belgrad (Novi Sad – Karlofça - Fashion Park)
Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra tam günlük öğle yemekli Karlofça-Novi Sad-Fashion Park Outlet Center turuna katılabilirler. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp Ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuştur. Sremski Karlovci, 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde dünya markalarını ucuza bulabileceğimiz ve indirimli alışveriş yapabileceğimiz Fashion Park Outlet Center'a uğruyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak yerel bir restoranda düzenlenecek Skadarlija Balkan Gecesi'ne katılabilirler. Yerel lezzetleri Balkan müzikleri eşliğinde tadabileceğiniz unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otele transfer ve geceleme otelimizde.

5.Gün Belgrad-Sabiha Gökçen
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından havaalanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC372 sefer sayılı uçuş ile 11.05'te Sabiha Gökçen Havaalanı'na hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 13.50'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
• Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Sabiha Gökçen-Saraybosna, Belgrad-Sabiha Gökçen hattında ekonomi sınıf uçuş
• Belirtilen promosyon oteller ya da benzerlerinde Saraybosna'da 2 gece, Belgrad'da 2 olmak üzere toplam 4 gece oda / kahvaltı konaklama
• Havaalanı /otel / havaalanı transferleri
• Panoramik Saraybosna ve Belgrad şehir turu
• Zorunlu seyahat sigortası
• Türkçe rehberlik hizmetleri

Sorularınız için...